Rozhovor s Michalom Valentom, brankárom za HK Dukla Trenčín

Michal Valent je brankár za HK Dukla Trenčín, a spoluprácu s výživovým štúdiom začal ešte v roku 2016, pod vedením Ing. Márií Zelenajovej. O tom ako sa mu darí v novom klube, v zápasoch a celkovo v príprave, ktorá zahŕňa i stravovanie sme si pripravili pre Vás rozhovor.
Ahoj Michal, ako sa máš?
Ahoj, tak ďakujem za spýtanie, veľmi dobre.
Minuloročná sezóna za HK Dukla Trenčín bola v tomto klube tvoja prvá, a tak sa teda pýtam ako by si ju zhodnotil?
Tak myslím, že tá sezóna skončila veľmi úspešne, podarilo sa nám skončiť na 2. mieste, a chýbal nám len krôčik od pohára. Z osobnej stránky som veľmi rád, že som sa rozhodol pre pôsobenie v Trenčíne, kde som našiel perfektnú partiu cez chalanov, trénerov či vedenie.
Trošku sa Ťa spýtam na prípravu, koľko tréningov v sezóne mávate?
V sezóne, keď sa hrajú zápasy tak sa trénuje raz za deň, a to zvyčajne do obeda, aj v deň zápasu. My brankári máme aj vlastné tréningy. Väčšinou je to teda skoro každý deň okolo tých 2 -3 hodín.
Ako to je zo zápasmi? Býva iba jeden v týždni či viac?
Tento rok bola špecifická sezóna, kde sa hrávali zápasy vždy v piatky a nedele, čiže v týždni 2krát. Sem tam sa stalo, že bol zápas ešte aj v utorok.
Odkiaľ si sa Ty dopočul o výživovom štúdiu?
Na instagrame. Našiel som tu profil – výživové štúdio Nitra, začal som aktívne sledovať príspevky, a raz som sa zapojil do jednej súťaže a tak som sa do toho nejako dostal hlbšie, a som veľmi rád, že som nadviazal spoluprácu.
Prečo si chcel začať spoluprácu s individuálnym plánom pod vedením Ing. Márii Zelenajovej?
Tak ja celkovo už pár rokov bojujem s nadbytočným kilami, ktoré mám pretože som dosť pohodlný. I keď mám nejaké tie vedomosti čo by som mal a nemal jesť, chcel som sa niečo nové priučiť, a hlavne aby som niečo dodržoval, čo si myslím, že sa mi svojím spôsobom podarilo.
Ako by si ohodnotil dodržiavanie plánu na mieru? Je to podľa teba naročné?
Hmm, no nie je to úplne ľahké, človek sa musí proste vedieť zakusnúť a dať si nejaký cieľ a isť za tým. Hlavne treba byť dôsledný a nemôže nič podceniť, ale ak človek chce tak to vie zvládnuť.
Kedy si si Ty všimol na sebe výsledky, a uvedomil si si že ,, áno má to zmysel“ ?
Tak u športovcov je dôležité keď sa cítime pri tých výkonoch dobre, a tu je strava veľmi dôležitá, spolu s pitným režimom. A  povedal by som, že až tak nezáleží na tom ako ten človek vyzerá, a čo si hovorí okolie, ale ide o to ako sa ten človek cíti. Pre mňa bolo super to, že keď som začal minuloročnú prípravu, cítil som sa lepšie, obratnejšie a výkonnejšie. Takže pre mňa bol v tomto ten najväčší progres.
Takže sa cítiš lepšie?
Áno, cítim sa oveľa lepšie.
Myslíš si, že v tom ako sa Ti darilo/ darí sme ti ako NUTRI STUDIO pomohli?
Určite. Určite veľmi! A som zato veľmi rád.
Odporučil by si spoluprácu s Ing. Máriou Zelenajovou aj svojim kolegom, známym..?
Jednoznačne, určite odporúčam!
Tak Michal, ďakujeme za rozhovor a v nasledujúcej sezóne Ti prajeme veľa úspechov!