Príbeh klientky Zuzky

V našom prvom článku sme vyspovedali klientku Zuzku, ktorá s hrdosťou môže povedať, že sa jej podarilo to, po čom mnohí len túžia. Pozrime sa, ako to všetko vníma ona sama. Prajeme Vám príjemné čítanie.

Trh je presýtený radami, jedálničkami, cvikmi, spôsobmi, metódami ohľadom chudnutia,
všade je písané, ako treba cvičiť hýbať sa. Tam Vám radia vynechať sacharidy úplne, inde vám kážu, ako ich jesť iba večer alebo iba ráno, iní tvrdia sacharidy vždy a stále, ale nie tuky.

Každý si háji svoju metódu, ale na každého platí niečo iné. Keď je človek zúfalý, tak skúša, ale nevie o tom, že si môže naozaj ublížiť. A veľa ľudí nevie ani o tom, že častým cvičením si tiež môže uškodiť. Dôležitá je rovnováha. Nejesť veľa, ale nejesť ani málo. Zachovať kalorický deficit pri redukcii váhy, ale dať telu to čo potrebuje na správne fungovanie. Nie všetko čo vyzerá zdravo, je aj naozaj zdravé.

Na škole som sa x krát učila, čo je to metóda. Je to CESTA, ktorú si vyberiete, aby ste naplnili cieľ, ktorý ste si zadali. Ja cieľ už mám a Nutri Studio je moja metóda. Vybrala som si tu správnu metódu, ktorá má postupne posúva k cieľu.

Zuzi, ty si klientkou Nutri Studia už nejaký čas, skús opísať svoj životný štýl, predtým ako si
ma navštívila?

Klientkou Nutri Studia som už 8 mesiacov. Môj životný štýl predtým ? Myslela som si, že mám správny zdravý životný štýl, plný pohybu s jasným cieľom cítiť sa dobre, zdravo a schudnúť.
Bola som presvedčená o tom, že keď budem dosť cvičiť a zdravo jesť, piť veľa vody, tak kilá pôjdu dole. Lenže opak bol pravdou a čím viac som sa snažila tým viac som priberala na váhe.
A keď som pribrala snažila som sa ešte viac. Moje telo sa zbláznilo. Tým, že sa nič nezlepšovalo tak z mojej snahy u mňa už nastalo maximálne zúfalstvo. Myslela som si, že už mám nejaké zdravotné problémy, lebo v roku 2018 som vo veľmi krátkom čase nabrala +10
kg a to som predtým, tak isto žila aktívne a zdravo. Tak som absolvovala aj veľa vyšetrení, ale všade som mala výsledky v poriadku. Tomu som sa samozrejme tešila, ale problém tu stále bol. Ku koncu som skúšala už všetko, snažila som sa vyhľadať pomoc.


● Aký bol hlavný dôvod kontaktovať ma?
Pomoc. U mňa už určite pomoc. Potrebovala som niekoho, komu môžem povedať čo mi je, čo sa so mnou deje, kto mi bude rozumieť a kto mi hlavne pomôže. Napísala som, skúsila som a som šťastná, že sa tak stalo.


● Keď si dostala plánik, páčilo sa ti zostavenie jedál? Bolo podľa tvojich predstáv?
Áno plán sa mi páčil. Jedlá mi boli blízke, poznala som ich. Dokonca ma prekvapili jedlá typu – palacinky. To som si ja predtým nedovolila, len tak na obed jesť. Mala som rôzne jedálničky, ale ako som dostala tento, tak sa stal mojou svätyňou. Všetko som ,,vymazala,, zo života, všetky stránky, rady, plány, ktorými je internet zahltený. Ja som si určila túto cestu a idem len po nej.


● Ako si sa cítila po prvý dňoch dodržiavania plániku?
Prvé dni je človek naštartovaný, nadšený, ide naplno do toho. Ja tak isto. Musela som si zvyknúť na porcie jedál. Boli pre mňa zo začiatku veľké.


● Na svoje výsledky si si musela počkať, chudnutie z tukov je dlhší proces, bolo to ťažké?
U mňa to bolo ťažké. Zo začiatku sa moje telo ani nepohlo. Všetko chce svoj čas, no u mňa bol strach, že moje telo bude protestovať a ani takto to nepôjde. Raz dobre raz zle. Výsledky sa pohnú správnym smerom a o dva týždne späť tam, kde som bola. Strach som musela vypustiť, nechať veci plynúť a byť trpezlivá. Keď som na sebe začala vidieť prvé náznaky toho, že chudnem, tak to bol šťastný pocit. A ten ma posúva dopredu. Je super obliecť si nohavice, ktoré ste neobliekli, zapnúť šaty, ktoré ste nezapli. Ale nie je to len o oblečení, je to hlavne o tom, že som sa cítila dobre, zdravšie, krajšie, veselšie.


● Po akom čase si na sebe začala pozorovať viditeľné zmeny?
Prvé zmeny som si všimla asi po mesiaci na jednej fotke. Pozrela som sa na tvár a zdala sa mi iná, nechcela som tu fotku vymazať, tak vtedy som si povedala, že už to asi začalo 😀 Ale výrazne zmeny boli tak po troch mesiacoch a to som si dovolila už nahlas povedať, že som schudla a je to vidieť a cítiť.


● A čo okolie? Všimli si tvoj obrovský progres?
Okolie reaguje pozitívne. Vidia to na mne a pýtajú sa, že čo robím a moja odpoveď je: ,,začala som jesť´´.


● Ako sa ti spolupracuje s Ing. Zelenajovou v NUTRI STUDIU?
S Ing. Zelenajovou sa mi spolupracuje výborne. Keď ju potrebujem je tu pre mňa. Hlavne zo začiatku, keď som sa pýtala aj na najmenšie detaily, tak mi vždy poradila, reagovala na správy. A doteraz mi pomáha, radí a teší sa so mnou, čo je super.


● Odporučila by si klientom spoluprácu s NUTRI STUDIOM??
Áno, áno, áno. Odporučila a dúfam, že aj odporučím a tým aj ja pomôžem niekomu ďalšiemu.

Ďakujeme Zuzi veľmi pekne za rozhovor, a prajeme Ti ešte veľa úspechov v živote! Len tak ďalej!

Článok spracovala Ing. Mária Zelenajová

1 názor na “Príbeh klientky Zuzky”

Pridajte Komentár